Jdi na obsah Jdi na menu
 


Záblesky vědomí - Lenost.

Kolik z nás zachvacuje to, čemu jsem začal říkat "aktivní lenost"? Přirozeně existují dva rozdílné druhy lenosti: východní a západní.Východní styl spočívá v potloukání se celý den venku na slunci, nic nedělání, vyhýbání se jakékoliv práci nebo užitečné činnosti, popíjení množství šálků čaje a klábosení s přáteli.
Západní lenost je docela jiná. Spočívá v zaplňování našich životů nutkavou činností, takže nezbývá čas čelit skutečným problémům.
Když pohlédneme na své životy, jasně spatříme, kolik nedůležitých úkolů, takzvaných "zodpovědností" se v nich hromadí a vyplňuje je.Jeden mistr to přirovnává k "vedení domácnosti ve snu". Říkáme si , že chceme trávit čas důležitými věcmi života, ale nikdy na ně není čas.
Bezmocně sledujeme, jak se naše dny zaplňují telefonáty s malichernými úkoly s mnoha zodpovědnostmi - nebo bychom jim měli říkat "nezodpovědnosti"?

Když se nad timto zábleskem trochu zamyslíte a nenecháte se ovlivnit předsudkama.Každý musí uznat, že děláme spousty činností které jsou opravdu zbytečné a v hlubším prozkoumání nemají žádný smysl.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář