Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se naladíte, tak budete vnímat okolí

 

Při studiu účinku vlivu subliminálních nahrávek se zjistilo, že člověk je to, jak mluví (a myslí). Jednoduše řečeno, úroveň mluvy zrcadlí úroveň nitra, a naopak. Používáme-li hodně negativních slov, začneme i uvažovat negativně a vnímat jen negativní znaky vnějšího světa. Ten, kdo přehnaně často používá slovo problém, má život samé problémy a většinou je nevyřeší.

Chcete příklad praktického dopadu? Začnou-li sestřičky na sexuologické ambulanci pohrdat muži-pacienty, kteří chodí se svými potížemi, začnou postupně pohrdat všemi muži, tedy i těmi svými. Za pár let se všechny rozvedou a nebudou schopny nalézt si jiné partnery. Začne-li premiér používat stále častěji (a hned dvakrát za sebou) i v obyčejných větách slovo "strašně", dopadne to s ním podle toho.

Mé lidské varování zní takto: Pozor na to, dámy a pánové, jak mluvíte o svých partnerech a partnerkách. Negativní slova iniciují negativní vnitřní postoje. Samozřejmě, pozor na úředničinu na úřadech.

Mé politické varování zní: Pozor na to, jak mluvíte, pánové politici a komentátoři. Vytváříte-li instituci pro lidi, hovořte o lidech a s lidmi lidsky. Ne byrokraticky. Na jako s položkami v seznamu věcí k vyřízení.

 

http://psychologie.doktorka.cz/jak-naladite-tak-pochodite/
(na
http://psychologie.doktorka.cz najdete spousta zajímavých postřehů a rad) 

Existuje jedna společná realita,ale díky našim rozdílným osobnostem ji vnímáme každý jinak. Všichni si tu realitu nějak „přetváříme podle svých vlastních zkušeností, získaných z prostředí v kterém žijeme. Důležité je poznamenat, že se to neustále mění. A tento psychologický postřeh s tím jednoznačně souvisí. Představte si buddhisty, nemyslím mnichy v oranžových rouších v Indii či Tibetu, ale ty, kteří žijí mezi námi. Žijí jako my, pracují, mají rodiny, přátele, jednou z myšlenek buddhismu je k věcem přistupovat pozitivně. Například k problémům, které máme každý přistupují tak že je neoznačují jako problémy a snaží se je brát jako další situaci, zkušenost v životě. Z našeho pohledu ty problémy mají, ale oni je tak nevidí, protože když dělíme věci na negativní a pozitivní tak nám díky tomu vznikají i takové myšlenky, pozitivní a negativní.
Když se nám rozbije auto na dálnici, my jsme z toho naštvaní apod. Tím ničemu nepřispějeme a situaci tím nevyřešíme, akorát zhoršíme naše racionální myšlení. Když jsme naštvaní nejsme schopni plně přemýšlet co s tím dál a pravděpodobně tu situaci nevyřešíme tak efektivně jako kdyby jsme se nenechali unést pocity a emocemi(když začneme kopat do auta, nadávat apod.), jestli se nám podaří o té situaci začít přemýšlet tak, že je to jen dočasně navozený stav a uvědomíme si, že za hodinu už tu ten stav pravděpodobně nebude, je zbytečné se tím nechat ovlivnit.
Proč se o buddhistech říká, že jsou tak vyrovnaní a šťastní? Je to jen díky jejich pozitivnímu pohledu a přístupu ke světu. Takže lidé, kteří ve všem vidí problém, ty problémy mít budou, a ti kteří říkají, že je všechno špatné budou zkrátka mít všechno špatné, ale člověk, který bude brat všechny situace jen jako další zkušenost a nebude k tomu přiřazovat nějaké své negativní pocity a myšlenky, bude vše brát pozitivně a s radostí a když se naučíme takto přistupovat ke všem událostem v životě tak během několika let praktikování tohoto přístupu dosáhneme stálé změny a náš život se změní na krásný, jednoduchý a šťastný .Nemůžem očekávat změnu hned, ale trpělivou a důslednou prací toho můžem dosáhnout.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Heinous blood influence (hypertension)

(ACactgaucrax, 8. 10. 2018 9:35)

Poids est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre moelle bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/ou-acheter-cialis-paris/

Blood Tension - Taylor & Francis Online

(AkelveCrotte, 30. 7. 2018 20:16)

Torsion bras de quelqu'un est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/achat-cialis-en-ligne-pas-cher/

odkazuju te na blog Vlastika Marka BARAKA

(jana, 30. 11. 2011 22:38)

baraka-tam je semleto vsecko deni nebo vsechny jeho knihy,protoze se ti budou/mozna/libit.Jako treba ta Navod na pouziti cloveka.nebo Meditace nebo Tajne dejiny hudby.Lehce a hrave taky pojmenovava a vyjadruje se k dnesnimu "JAK SE VECI MAJI",(a co my potime se zkrivenou tvari..)a taky to byval muzikant a ti vidi svet jinak,nez materialisti.Ale me se libi jeho styl uz dlouho,i kdyz se vsim nemusim uplne souhlasit.J