Jdi na obsah Jdi na menu
 


Špatnej sport.


Po nepříjemné události, která narušila pohodový chod v rodinném prostředí, mě napadlo přirovnání, hodně připomínající poměry, které nastaly u nás v rodině.Představte si zaběhnutou rodinu, všechno funguje tak jak má, myslím na materiální ůrovňi. Rodiče vydělávají já studuju, sestra taky, máme psa auto barák zahradu, v poměru k přijatým penězům od rodičů na všech hmotných statcích v domácnosti „otročím“ spolu s tatou. K vztahům a poměrům mezi jednotlivými členy se vyjadřovat nebudu.
 Po nepříjemné události se všechno změnilo, abyste to lépe pochopily, představte si rodinu jako hru na tenisovém kurtu, je to sice jako, když se snažíte nacpat v dětské hře kolečko do díry o tvaru trojúhelníčku, ale pokuste se o to, abyste si líp mohli představit situaci v které se teď nacházím. Takže hra jede všichni se snaží, servis na lajnu, obětavý skok za rychlým podáním a obloučkem na druhou stranu, razantní náběh a nemilosrdný olej na druhou stranu ke koncové čáře a míček mizí někde na prázdných tribunách. A tak se točí další a další gem ve hře dva na dva(rodiče ségra a já). Bekhendy, forhendy, halfvoleje, kraťasy hned za síťku, prostě jako ten každodenní běh rodiny.
 Všichni se jdou o přestávce trochu občerstvit, jen já sem zůstal na hřišti, abych si mohl zkusit pár podání.Při jednom, jsem upustil raketu a ta letěla hodně vysoko. Ve snaze jí chytit, aby se nerozsekala o zem, jsem naprosto zapomněl na nataženou síť a pořádně se o ní rozsekal , ale co bylo horší, že byla přetržená a roztrhaná úplně na kousíčky. Takže od té doby se nemůže hrát na kurtě. Nejen že všechny údery, oleje, servisy, loby směřujou do mě, jelikož jsem od té doby tréninkovou stěnou, ale také kdykoliv při pohledu na jiný tenisový kurt a parádní výměny ostatních rodin přes síť, všichni přidají na razanci úderů.A já si tam jen tiše stojím a odrážím míčky co nejblíže jejich raketám, jakožto stěna, aby se moc nenaběhali. Nemůžu vypadadnout pryč, nemůžu říct počkejte až se síť opravý, jen tiše čekat až jí někdo znovu natáhne a pak vytáhnout prachy a síť zacvakat.
 Nebudu to už dál protahovat, rozsekal sem auto matici, zatímco byly na dovolený tak, že bylo v nepojízdným stavu, utržený přední kolo, proražená vana zkřivená poloosa a zprávu ze servisu co s tím ještě všechno je teprve dostanem. Odhady kluka z odtahovky byly na třicet tisíc, to abych chodil po škole nabízet svojí prdel na Hlavák bohatým a zvrhlým cizincům.Ale za debilitu se platí, musim už jít za chvíli my jede devítka směr mé nové smradlavé pracoviště do ráje nejhorší sorty bezdomovců Prahy, Hlavní Nádraží.

 

 

Nenapsal jsem to proto, abych byl litován, nebo ňáká podobná blbost. Jen mě to vyvstanulo v hlavě pár dní po zmíněném crashy a byla to první věc které jsem se zasmál.Takže dávejte pozor, až budete řídit něčí auto, abyste třeba nedopadli jako boxovací pytel v přeplněné čekárně s agresivnímu politiky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ehm

(franta, 30. 10. 2007 22:55)

moc hezky napsany s tim kurtem :) uplne sem si to vybavil tywee